SCROLL DOWN

Η πιο μακροχρόνια συνεργασία στην Premier League χρονολογείται από το 1992, όταν η Carlsberg έγινε επίσημος χορηγός της Liverpool FC. Από τότε, βαδίζουμε δίπλα-δίπλα, μέσα από τις επιτυχίες και αποτυχίες για πάνω από ένα τέταρτο του αιώνα.

Εμβληματικές στιγμές κατά τη διάρκεια της συνεργασίας μας

Μάντσεστερ, 1992

Κορυφαίος σκόρερ όλων των εποχών; Probably. Ο θρυλικός επιθετικός Ian Rush σκοράρει ενάντια στη Manchester United στο Old Trafford για να γίνει ο μεγαλύτερος σκόρερ του συλλόγου που έχει υπάρξει ποτέ.

Ian Rush

Λίβερπουλ, 1998.

Ο Steven Gerrard έκανε το ντεμπούτο του ενάντια στην Blackburn Rovers στο Anfield. Τα υπόλοιπα είναι ιστορία.

Steven Gerard debut at Anfield

Κωνσταντινούπολη, 2005.

ΕΚΕΙΝΗ η βραδιά στην Κωνσταντινούπολη. Η Liverpool FC σήκωσε το Ευρωπαϊκό Κύπελλο για πέμπτη φορά στην ιστορία του συλλόγου αφού επέστρεψε από το 3-0 στο ημίχρονο ενάντια στην AC Milan.

LFC Champions Leauge win

Λονδίνο, 2006.

Υπέροχη εμφάνιση από τον Steven Gerrard…ξανά! Η Liverpool FC κερδίζει το έβδομο Κύπελλο Αγγλίας (FA Cup) στα πέναλτι ενάντια στην West Ham μετά το γκολ ισοφάρισης του Steven Gerrard στο τελευταίο λεπτό.

Gerard FA Cup

Λίβερπουλ, 2015.

Ο Jürgen Klopp ορίζεται νέος μάνατζερ του συλλόγου – περιγράφοντας τον εαυτό του ως ‘ο φυσιολογικός’.

Klopp introduction

Δανία, 2017.

Κόκκινος λυκίσκος για τον Kop. Γιορτάζουμε την 25ετή επέτειό μας, παρασκευάζοντας μια επετειακή μπύρα με «κόκκινο λυκίσκο».

Red Hops LFC beer

Μαδρίτη, 2019.

ΕΞΙ ΦΟΡΕΣ! Η Liverpool FC γιορτάζει κερδίζοντας το έκτο Ευρωπαϊκό Κύπελλο μετά τη νίκη της ενάντια στην Tottenham Hotspur.