Trei decenii de parteneriat

SCROLL DOWN

Cel mai lung parteneriat din Premier League a început în 1992, când Carlsberg a devenit sponsorul oficial al Liverpool FC. De atunci, am stat unul lângă altul, și am trecut prin toate suișurile și coborâșurile de peste un sfert de secol.

Momente importante din timpul parteneriatului nostru

Manchester, 1992

Cel mai bun golgheter al tuturor timpurilor? Legendarul atacant, Ian Rush, a înscris un gol impotriva celor de la Manchester United pe Old Trafford și a intrat în istoria clubului ca cel mai bun golgheter.

Ian Rush

Liverpool, 1998.

Steven Gerrard își face debutul împotriva celor de la Blackburn Rovers pe Anfield. Restul este istorie.

Steven Gerard debut at Anfield

Istanbul, 2005.

ACEA noapte în Istabul. Liverpool FC ridică Cupa Europeană pentru a cincea oară după o revenire de la 3-0 la pauză în fața celor de la AC Milan.

LFC Champions Leauge win

London, 2006.

Stevan Gerrard face show...din nou. Liverpool FC câștigă pentru a șaptea oară Cupa FA la penalti în fața celor de la West Ham după o egalare de ultim moment a lui Steven Gerrard.

Gerard FA Cup

Liverpool, 2015.

Jürgen Klopp este numit managerul clubului. Acesta se descrie ca fiind "cel mai normal" dintre ei.

Klopp introduction

Danemarca, 2017.

Hamei roșu pentru Kop. Am sărbătorit cea de 25-a aniversare prin fabriacarea unei beri în ediție limitată cu "hamei roșu" prin includerea lor într-un video despre cei 25 de ani de meciuri Liverpool FC mixate cu sunetul triumfător al fanilor.

Red Hops LFC beer

Madrid, 2019.

ȘASE VICTORII! Liverpool FC sărbătorește câștigarea celei de-a șasea Cupe Europene după o victorie ăn fața celor de la Tottenham Hotspur. își face debutul împotriva celor ce ur a sixth pe Cup after beating Tottenham Hotspur.